فرآورده‌های نسوز مهرگداز

معرفی شرکت

های نسوز مهرگداز - درباره ما

همزمان با رشد و شکوفایی صنایع مادر (فولاد، سیمان و …) و دیگر صنایع مانند صنعت برق و پتروشیمی در کشورمان طی سال‌های اخیر و به‌ موازات رشد و توسعه صنایع نسوز موجود، نیاز برای ایجاد واحدهای پیشرفته نسوز بیش از پیش احساس می‌شد.
در این راستا شرکت فرآورده‌های نسوز مهرگداز در منطقه صنعتی سفیددشت استان چهارمحال و بختیاری در سال 1376 تأسیس شد. با توجه به تغییر و تحولات نسبتاً سریع در فناوری تولید و مصرف فرآورده‌های نسوز، این شرکت بر اساس شرایط و نیازهای روز صنایع مصرف‌کننده و جدیدترین دستاوردهای تکنولوژیکی تولید فرآورده‌های نسوز (به‌ویژه نسوزهای قلیایی)، مجدداً در سال 1381 طراحی و به‌روزرسانی گردید. پس از انتخاب تجهیزات، نصب و راه‌اندازی آن‌ها در کمتر از یک سال انجام و از شهریورماه 1383 با تولید آجرهای منیزیا-گرافیتی آماده بهره‌برداری شد. ظرفیت تولید سالیانه در این مجموعه بر اساس طراحی اولیه 20000 تن انواع محصولات نسوز شامل 15000 تن محصولات شکل‌دار (انواع آجرها) و 5000 تن جرم‌های نسوز (بی‌شکل) بوده است. در طرح توسعه و به‌روزرسانی مجدد انجام‌شده در سال 1390 و با اضافه نمودن یک دستگاه پرس تمام اتوماتیک 2500 تنی و همچنین سالن تولید جرم‌های قلیایی به ظرفیت 10000 تن در سال مجموع ظرفیت تولید این واحد به 30000 تن در سال رسید که عمده این تولیدات در صنایع فولاد، فلزات غیر آهنی و… به کار گرفته می شود.
به‌موازات کامل شدن تولیدات منیزیتی و به ظرفیت رسیدن آن‌ها، شرکت مهرگداز در بخش نیروگاه‌ها نیز با توجه به نیاز مبرم این صنایع به آجرهای ویژه سپرهای حرارتی (Heat Shield) و عدم حمایت تولیدکنندگان خارجی در خصوص تأمین آن‌ها، با بهره‌گیری از دانش نیروهای فنی و تحقیقاتی توانمند خود تصمیم به تولید این کالا گرفته و به همین منظور در سال 1389 در قالب یک قرارداد با سازمان توسعه برق اقدام به اجرای پروژه تولید آجرهای محفظه احتراق توربین‌های گازی V94.2 نمود.
همچنین از سال ۹۳ سالن تولید اختصاصی محصولات آلومینا بالا جهت تولید قطعات با بیش از ۹۰ درصد AL2O3 احداث و راه‌اندازی گردید. همچنین در سال 1395 با توجه به نیاز مبرم صنعت فولاد و عدم تامین صفحات دریچه کشویی، نازل­های درونی و بیرونی، نازل­های زیرکونیایی تاندیش و سیستم دمش پاتیل از سوی شرکت­های خارجی، تولید قطعات درقالب آزمایشی آغاز شد و با تاسیس یک خط تولید مجزا در سال 1396 این پروژه به بهره برداری رسید که منجر به تولید این محصولات برای اولین بار در خاورمیانه گردید.

این واحد با طراحی اولیه برای تولید 200،000 قطعه درسال افتتاح گردید. سپس با پروژه­­ های طرح توسعه، هم اکنون با ظرفیت تولید سالانه 650،000 قطعه در کنار بالاترین کیفیت، پاسخگوی نیاز صنعت فولاد کشور به صفحات دریچه­ کشویی، نازل­های پاتیل، توپی و بلوک دمش پاتیل و نازل­های زیرکونیایی تاندیش می ­باشد و از این حیث بزرگترین سهم بازار کشور را به خود اختصاص داده است.

اعضای هیئت مدیره

koochakzade 1 - درباره ما

احمدعلی کوچک زاده

عضو هیئت مدیره و معاون مالی و اداری

.jpg - درباره ما

مهدی نعیمی

نایب رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل

farahi 3 - درباره ما

عبدالحمید فرهی

رئیس هیئت مدیره و بنیانگذار

farahi 3 - درباره ما

عبدالحمید فرهی

رئیس هیات مدیره و بنیانگذار

.jpg - درباره ما

مهدی نعیمی

نایب رئیس هیات مدیره و مدیر عامل

koochakzade 1 - درباره ما

احمدعلی کوچک زاده

عضو هیئت مدیره و معاون مالی و اداری

چشم‌انداز

ارزش‌های کلیدی

کیفیت

ما می‌خواهیم که مبنای کیفیت باشیم.
ما باور داریم که اگر سخت‌افزاری مناسب در اختیار داشته باشیم، می‌توانیم محصولی با کیفیت برتر تولید نمائیم و آنگاه محصولاتمان را به‌عنوان مبنای مقایسه کیفیت عرضه کنیم.

صداقت

مطمئن هستیم که اگر به آنچه می‌گوییم عمل نمائیم مصرف‌کنندگان کالاهای نسوز در داخل و خارج از کشور حتماً ما را انتخاب می‌نمایند و آنگاه ما می‌توانیم به حیاتمان ادامه دهیم، رشد کنیم و شکوفا شویم.

رهبری

با پشتوانه تجربه و مهارت منابع انسانی خودمان و به‌کارگیری بهترین و جدیدترین تجهیزات روز اروپایی، نام شرکت فرآورده‌های نسوز مهرگداز را به‌عنوان پیشرفته‌ترین تولیدکننده محصولات نسوز کیفی در ایران و جهان مطرح خواهیم کرد.

بهبود مستمر

 همواره سعی خواهیم داشت که تجهیزات، تکنولوژی، تحقیقات و کنترل کیفیت (R&D) را در مجموعه مهرگداز به‌روز درآورده و تمام کوشش خود را جهت ارتقاء کیفیت و ارائه خدمات فنی و مهندسی مناسب مشتریانمان به کار ببندیم.

ما می‌خواهیم که مبنای کیفیت باشیم.
ما باور داریم که اگر سخت‌افزاری مناسب در اختیار داشته باشیم، می‌توانیم محصولی با کیفیت برتر تولید نمائیم و آنگاه محصولاتمان را به‌عنوان مبنای مقایسه کیفیت عرضه کنیم.
ما بر این باوریم که مصرف‌کنندگان کالاهای نسوز در داخل و خارج از کشور مصمم هستند که محصولی باکیفیت برتر را انتخاب نمایند و آنگاه با اطمینان از کیفیت دیرگداز نصب‌شده در انواع کوره‌ها، توربین‌ها و تجهیزات در معرض حرارت، به کمیت و کیفیت تولیدات خود بپردازند. مطمئن هستیم که اگر به آنچه می‌گوییم عمل نمائیم آن‌ها حتماً ما را انتخاب می‌نمایند و آنگاه ما می‌توانیم به حیاتمان ادامه دهیم. می‌توانیم رشد کنیم و شکوفا شویم؛ بنابراین:
با پشتوانه تجربه و مهارت منابع انسانی خودمان و به‌کارگیری بهترین و جدیدترین تجهیزات روز اروپایی، نام شرکت فرآورده‌های نسوز مهرگداز را به‌عنوان پیشرفته‌ترین تولیدکننده محصولات نسوز کیفی در ایران و جهان مطرح خواهیم کرد. استفاده از تجربیات، خلاقیت‌ها و استعدادهای موجود در کشورمان و سایر نقاط جهان را سرلوحه کارمان قرار داده و همواره معیارهای زیست‌محیطی را رعایت خواهیم کرد. همواره سعی خواهیم داشت که تجهیزات، تکنولوژی، تحقیقات و کنترل کیفیت (R&D) را در مجموعه مهرگداز به‌روز درآورده و تمام کوشش خود را جهت ارتقاء کیفیت و ارائه خدمات فنی و مهندسی مناسب مشتریانمان به کار ببندیم.
توسعه، رشد و شکوفایی ما در آینده، بستگی زیادی به رضایت مشتریانمان خواهد داشت و آرزو داریم که بتوانیم با ارائه محصولات کیفی به‌عنوان تولیدکننده‌های توانمند، خلاق و قابل‌اعتماد، در عرصه رقابت سالم، خدمات شایسته‌ای در بازار ارائه کنیم.

مشتریان ما